מה מאפיין מזרנים אורטופדיים? האם מדובר בשיטות הייצור? בחומרי הגלם?

מזרן אורטופדי הוא מזרון שמיוצר בטכנולוגיה מתקדמת, המעניקה למזרן שלכם את היכולת לספק לגופכם תמיכה מוחלטת. כאשר אנו ישנים, הגוף שלנו מצוי בהרפיה מוחלטת. מכירים את התחושה הזו, רגע לפני שנרדמים, בהם אנו חשים שאנו נופלים….? ובכן, הגוף שלנו, בזמן שהוא נכנס ל"מצב שינה", מרפה את עצמו איבר אחר איבר. ברוב המקרים אנו לא חשים בכך ולא מתעוררים מהרפיה זו, אולם לעיתים דווקא אותם שרירים שנרפים הם שמעירים אותנו וגורמים לחוש שאנו "נופלים ללא שליטה". מזרון, אורטופדי או לא- לא יכול, כמובן, למנוע את הרפיית הגוף, אולם יכול לתמוך בגופינו בצורה נכונה ובריאה שעה שהוא רפוי לחלוטין. מזרון שאינו מסוגל לספק לגוף את התמיכה הזו מחבל באיכות השינה שלנו.

מדוע?

מפני שכאשר הגוף שלנו רפוי לגמרי ואינו נתמך כראוי, הלחץ שמשקל גופינו מייצר על גבי המשקל מתרכז בנקודות מסוימות, והתוצאה? גוף כואב, נוקשה ו"תפוס" בבוקר. מי מאיתנו לא מכיר את התחושה של לקום עם כאבי גב? עם צוואר נוקשה? עם ברכיים כואבות? אלו מכם שסובלים ממשקל עודף וישנים על מזרון שאינו אורטופדי בוודאי מכירים את התופעות המטרידות האלה היטב, אבל גם קלי המשקל שבכם אינם פטורים ממחושים אלה.

כיצד תומכים מזרנים אורטופדיים בגופינו?

ראשית, חומרי הגלם מהם הם עשויים הם חומרים איכותיים ומשובחים, בין אם מדובר במזרני קפיצים ובין אם במזרנים ללא קפיצים, המכילים ויסקו ג'ל או לטקס. שנית, מסגרת המזרן בנויה באופן כזה שהיא מאפשרת למזרן לשמור על צורתו לאורך זמן. מזרנים פשוטים העשויים מחומרי גלם זולים נוטים לאבד את צורתם ואת דרגת הקשיחות שלהם בפרק זמן קצר יחסית. מותר לציין כי מזרן שמסגרתו אינה יציבה אינו מסוגל להעניק לגוף תמיכה מלאה, לא כל שכן יציבה.

שתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *